TR EN

Duygu Penekli ilköğrenimini Mustafa Kemal ilkokulunda ve orta öğrenimini Namık Kemal Anadolu Lisesi’nde Samsun’da okumuştur. Yükseköğrenimine 2009 yılında Giresun Üniversitesi Gıda teknoloji bölümü ile başlamış ve 2010 yılında Samsun Tarım İl müdürlüğü Gıda Kalite Kontrol Merkezinde stajını tamamlamıştır.  2012 yılında ikinci üniversitesi olan On dokuz Mayıs üniversitesi Biyoteklonoji Bölümünü ve son üniversitesini ise 2016 yılında Selçuk Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü başarıyla bitirmiştir. Beslenme ve Diyetetik bölüm stajını Selçuk üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde yapmıştır.

2019 yılında Diyarbakır’a gelen Duygu Penekli online diyet çalışmalarıyla sektöre girmiş ve 2020 yılının Kasım ayından itibaren kendi danışmanlık merkezini kurarak yüz yüze danışan kabulüne başlamıştır.

Diyet konusunda yenilikçi ve bilimsel yaklaşıma önem veren Duygu Penekli kalıpların dışına çıkarak kişilerin bilinçlenmesi için eğitimler  veren  görüşmeler düzenlemektedir.  Aynı zamanda birçok seminere katılıp önceliğini hastalıklarda beslenme üzerine kendini eğitmiştir.

Duygu Penekli evli ve bir çocuk annesidir.